Brodnicka Uczta Teatralna. Grand Prix dla „Agrafki”

Ogólnopolski Festiwal – Brodnicka Uczta Teatralna dobiegł końca. Do Brodnickiego Domu Kultury zjechali aktorzy z całej Polski. To było prawdziwe święto teatru w Brodnicy.

Niewątpliwą atrakcją dla miłośników teatru była możliwość zobaczenia na scenie BDK Doroty Stalińskiej w monodramie na podstawie opowiadania Aleksego Tołstoja „Żmija”. Występ znanej aktorki zainaugurował trzydniowy Ogólnopolski Festiwal Brodnicka Uczta Teatralna – BUT 2017.

Jury w składzie: Patryk Kencki (przewodniczący), Magdalena Stawman-Tuka oraz Daniel Chryc, po obejrzeniu 16 spektakli przyznało Grand Prix teatrowi „Agrafka” ze stowarzyszenia o tej samej nazwie z Chełmna. Spektakl docenili również widzowie, przyznając teatrowi „Agrafka” nagrodę publiczności.

W kategorii teatry dziecięce pierwsze miejsce przyznano teatrowi dziecięcemu „Pinokio” z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy za spektakl „Bitwa”. Drugie miejsce zajęła Grupa Teatralna „Cokolwiek” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu a trzecie teatr „Piccolo” ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdyni za spektakl „Kalejdoskop marzeń”. W tej kategorii jury wyróżniło Szkolny Teatr „Gałganek” ze Szkoły Podstawowej w Luboszycach, za spektakl „Czas na najlepsze słowo”.

W kategorii teatry młodzieżowe pierwsze miejsce jury przyznało teatrowi „Kompromisu nie będzie” z Sopotu za spektakl „Istnieje inne wyjaśnienie”, drugie zajął Młodzieżowy Teatr CBR’60 z Brodnickiego Domu Kultury za spektakl „Karzeł” a trzecie teatr „Ło/Men”, z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie, za spektakl „Multiwitamina”. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał teatr „Głosy” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach.

Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna było Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki „Bractwo”, współorganizatorem – BDK. Festiwal był współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Gminy Miasta Brodnica.

Opr. (ever)
Fot. nadesłane