Brodnickie załogi na szutrowych drogach na 20 Rajdzie Warmińskim

Brodnickie załogi w 20 Rajdzie Warmińskim

 

Już po raz 20 kierowcy walczyli na szutrach Rajdu Warmińskiego, który zaliczany jest do klasyfikacji Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur. Na trasie nie zabrakło brodnickich kierowców.

Rajd Warmiński to impreza dla kierowców z licencją rajdową ale przy spełnieniu odpowiednich wymogów bezpieczeństwa mogą brać w nim udział również kierowcy amatorzy. Załogi które nie mają licencji rajdowych miały do pokonania 24 km szutrowych odcinków specjalnych w malowniczych okolicach Olsztyna.

W rajdzie wzięły udział dwie brodnickie załogi: Bartosz Makowski i Mateusz Radecki jechali samochodem Peugeot 206 w klasie 3 (samochody o pojemność silnika do 1600ccm) oraz Radosław Oryszczak i Adrian Kulka samochodem Peugeot 106 w klasie 2 (pojemność silnika do 1400ccm). Rajdowcy Bartosz Makowski / Mateusz Radecki zajęli 3 miejsce w klasie 3 i 15 w klasyfikacji generalnej SKJS (Super Konkursowa Jazda Samochodem). Był to 2 start tej załogi w Rajdzie Warmińskim.

– Jechaliśmy Rajd Warmiński w 2014 ale zawieszenie uległo uszkodzeniu i musieliśmy wycofać się z rajdu – mówił Bartek Makowski. – W tym roku udało się ukończyć rajd na pudle.

Radosław Oryszczak i Adrian Kulka dojechali na metę wygrywając rajd w klasie 2 i zajmując 11 miejsce w generalce. Załoga krótko komentuje rajd: to dla nas bardzo dobry wynik, rajd był bardzo szybki i wymagający a na odcinkach specjalnych trzeba było zachować maksymalne skupienie żeby nie wypaść poza drogę.

Brodniczanom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Opr. (ev)