Ciekawa wystawa w Galerii Brama

Mieliśmy okazję uczestniczyć w interesującym wernisażu ukraińskich fotografików. Już nazwa wystawy określała jej formę i treść „Iwano-Frankiwsk 24/7 – 24 godziny z życia Iwano-Frankiwska” .

Twórcy z Ukrainy założyli, iż przez tydzień – losowo wzięty – obserwować będą życie miasta w szerokim aspekcie, od spraw kulturalnych po komunalne. Każdy z artystów pracował nad przygotowaniem prac przez 24 godziny. Powstała interesująca dokumentacja – krytycy sztuki określili, iż ekspozycja stanowić może dowód nieustających procesów twórczych zachodzących w mieście, rejestrując życie codzienne mieszkańców. Na pewno może być inspiracją dla lokalnych przedsięwzięć, zarówno artystycznych jak i reporterskich. Może warto się umówić na siedem dni pracy twórczej?

Wystawa zorganizowana została w ramach XII Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego „Jarmark z Królewną Anną” – Brodnica 2017 i 10 rocznicy współpracy pomiędzy Iwano-Frankiwskiem i Brodnicą. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Organizatorem wystawy jest Urząd Miejski, Muzeum w Brodnicy, Centrum Sztuki Współczesnej w Iwano-Frankiwsku. Kuratorzy wystawy: Iryna Klystiuk, Siergiej Horichok. Brodnickiemu magistratowi gratulujemy znakomitego wyboru propozycji kulturalnej – one mają największą siłę w relacjach między miastami partnerskimi.

(bd)
Fot. Marek Ewertowski