Halowa piłka nożna. Liga amatorska

III liga piłki ręcznej

W hali sportowej „Księżniczka” w Brodnicy rozegrano VI rundę ligi amatorskiej sezonu 2016/2017.

W grupie „A” po raz kolejny zwyciężył Etol, który wszystkie swoje mecze rozstrzygnął na swoją korzyść i awansował do finału. Pokonał kolejno Folmar 6:0, po 3:1 „Druk” i Sits oraz 1:0 Visotec. Drugie miejsce dla ekipy Visotec.

W grupie „B” rewelacyjnie spisał się lider – drużyna Banku Spółdzielczego w Brodnicy. W trzech pierwszych meczach zwyciężyła kolejno: Start 4:1, A.H. Szulc 2:1, WOK 6:1. Wicelider z Komorowa pokonał natomiast rywali nie tracąc bramki. Wygrał z ekipą z Gorczenicy 3:0, WOK aż 9:0 i Start 2:0. W „finale grupowym” BS spotkał się z Zakładem Rolnym, któremu wystarczył remis, a bank musiał wygrać. Po bardzo wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie meczu, tym razem minimalnie okazał się BS (1:0), a Komorowo uplasowało się na drugiej pozycji.

W spotkaniu o 7 pozycję Start-Kamieniarstwo pokonał Sami-Druk 3:2, a w meczu o 5. Gorczenica oddała walkowerem zwycięstwo ekipie Sits. O 3. lokatę Visotec po dobrym spotkaniu zwyciężył silny zespół z Komorowa 2:1. W meczu „ścisłego finału” reprezentacja BS Brodnica pokonała Etol Zasady 3:0. Tym zwycięstwem „bankowcy” zwiększyli przewagę nad rywalami, do których zbliża się zespół Etolu.

Zawodnicy z zespołu BS Brodnica zwycięstwo zadedykowali kierownictwu banku z prezesem Józefem Miturą na czele oraz piłkarzowi ekipy banku Pawłowi Antosiewiczowi, który tego dnia zawarł związek małżeński z Joanną Chojnacką.

Drużynę BS reprezentowali: Sebastian Brzóska, Rafał Dobrowolski, Łukasz Hein, Arkadiusz Kozłowski, Łukasz Mosakowski kpt., Maciej Pawłowski, Daniel Skuza, Adam Sosnowski, Bartosz Walter. Prowadzący: Henryk Figlewski

Aktualna tabela

1. Bank Spółdzielczy w Brodnicy 74
2. Zakład Rolny Komorowo 61
3. Sits Brodnica 58
4. Etol Zasady 55
5. Visotec Brodnica 35
6. Samin-Druk Brodnica 32
7. Start-Kam. Skowroński Brodnica 28
8. Folmar Brodnica 27
9. Auto-Handel Szulc 26
10. Wytw. Opak. Kart. Brodnica 24

(bd)