IV liga piłki nożnej. Gra się do końca

IV liga piłki nożnej. Nasz marny dorobek

Zakończyły się rozgrywki IV ligi futbolistów z Pomorza i Kujaw. Dwa zespoły z powiatu brodnickiego zapewniły sobie ligowy byt z tym, że Naprzód z Jabłonowa Pomorskiego uczynił to z przytupem.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Unia Solec Kujawski 4:3 (1:2)

Jabłonowianie wygrali ostatni mecz, który nie toczył się o żadną stawkę, ale prestiż to również ważny motyw. Futboliści Naprzodu przegrywali z liderem do przerwy , a gdy goście w 53 min. doprowadzili do rezultatu 1:3 na trybunach nie było złudzeń, kto ten mecz wygra. A tu okazało się, iż stare przysłowie Kazimierza Górskiego – dopóki piłka w grze – sprawdzi się w 100 proc. Tak więc gdy kibice zwątpili hasło do ataku dał Hazek, doprowadzając do stanu 2:3 w 63 min. Dwie minuty później strzał z dystansu Magalskiego i zrobił się remis. W 72 min. niezawodny, bramkostrzelny Babul ustalił wynik meczu. Niemożliwe stało się możliwe. Brawo!

Sparta Brodnica – Start Warlubie 1:2 (1:0)

W Brodnicy natomiast gospodarze nie zdołali nawet zremisować, chociaż prowadzili niemal przez całe spotkanie – gol w 10 min. Piłkarze z Warlubia nie chcieli opuszczać placu gry w kiepskich nastrojach i w ciągu pięciu ostatnich minut strzelili dwa gole i odjechali w dobrych humorach. W ten sposób rozpoczęły się futbolowe wakacje.

W pozostałych spotkaniach: Legia Chełmża – Cuiavia Inowrocław 2:1, Wisła Nowe – Pogoń Mogilno 2:0, Gopło Kruszwica – Lech Rypin 1:0, Unia Janikowo – Notecianka Pakość 4:0, , Orlęta Aleksandrów Kujawski – Piast Złotniki Kujawskie 3:0, walkower, Chełminianka Chełmno – Kujawianka Izbica Kujawska 1:5 (1:2),

1. Unia Solec Kujawski 34 74 72-26
2. Kujawianka Izbica Kujawska 34 73 86-35
3. Pogoń Mogilno 34 66 68-32
4. Lech Rypin 34 63 81-36
5. Start Warlubie 34 60 74-46
6. Chełminianka Chełmno 34 58 73-73
7. Orlęta Aleksandrów Kujawski 34 55 61-42
8. Cuiavia Inowrocław 34 55 64-47