Jak pokonać mijający czas?

Jak pokonać mijający czas?

Spotkanie z Jolantą Szwalbe w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy otwarte było przede wszystkim dla ludzi starszych, ale nie tych, którzy zdanie zaczynają od stękania. Otwarte było dla ludzi uśmiechniętych!!!

Jolanta Szwalbe jest łodzianką, autorką wyboru bardzo inspirujących antologii cytatów, edytorką. W 2008 roku otworzyła własne wydawnictwo im. Benjamina Franklina. Jego nakładem wydane zostały: „Myśl i działaj dla przyszłości”- 900 inspirujących myśli min. o: pieniądzach, decyzjach, czasie, przyszłości, sukcesie, starości, życiu… „Złap na zawsze wiatr w żagle”- 1000 inspirujących myśli, które mają rozbudzić w tobie ducha przedsiębiorczości, „Wyrusz w drogę”- 900 inspirujących myśli Jana Pawła II min. o: działaniu, człowieku, życiu, miłości, kobiecie, młodości, starości, pracy, kulturze, cywilizacji miłości… „Sekrety istnienia” – 900 inspirujących myśli jak odnaleźć źródło radości i życia oraz z wdziękiem się zestarzeć- „Sto i więcej lat w aktywności” – 900 inspirujących cytatów, które rozbudzą w Tobie życiowe pasje.

Swoje przemyślenia na temat upływających lat Joanna Szwalbe kieruje do wszystkich bez względu na wiek i płeć. Szczególną grupą docelową są osoby 50+. To właśnie dla nich spotkanie zatytułowane zostało „Nie starzeje się ten kto nie ma na to czasu”. W Pałacu Anny Wazówny była w znakomitej formie, co udzieliło się także zgromadzonym. Pośmiać się do łez? Na takim spotkaniu, gdzie padało tak wiele życiowych mądrości podanych w m.in. w formie satyrycznej, to całkowicie normalne.

Jolanta Szwalbe wykładała w ponad 200 Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a także w 60 bibliotekach.

– Moją misją jest inspirować do aktywności, dawać radość, dobrą energię ale i nadzieję, że można przezwyciężyć najgorszą sytuację w życiu.

Tekst i fot. (bd)