W Janowie do śmiechu. Ale kabaret!

W Janowie do śmiechu. Ale kabaret!

W Szkole Podstawowej w Janowie odbył się III Powiatowy Przegląd Kabaretów Szkolnych „Bez krawata”. Wszyscy uczestnicy przybyli w świetnych humorach i dali temu wyraz prezentując się w kolorowych muszkach – czyli swobodnie i na wesoło – bez krawatów.

W tegorocznym przeglądzie wystąpiło sześć zespołów, które zaprezentowały ciekawe i pełne komizmu przedstawienia teatralne. Decyzją jury pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Szabdzie za przedstawienie pt. „Drzwi”, drugie – Szkoła Podstawowa w Janowie za przedstawienie pt. „Na poczcie” oraz trzecie – Szkoła Podstawowa w Gorczenicy za spektakl pt. „ Jaś i Xavię”. Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Jabłonowie Pomorskim za przedstawienie „Nasz belfer”.

Jak co roku przyznano także tytuł Najlepszego Aktora Przeglądu. Tym razem wyróżnienie to przypadło Małgorzacie Słabkowskiej ze SP w Gorczenicy. Oprócz dyplomu najlepsza aktorka otrzymała także tablet!

Nagrody dla wszystkich uczestników przeglądu, okolicznościowy tort i poczęstunek zostały ufundowane przez sponsorów: Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Urząd Gminy w Świedziebni, Firma MIKOBUD w Brodnicy, Cukiernia MIGO w Górznie, Księgarnia Teresy Gołębiewskiej w Brodnicy.

 

(bd)
Fot. Nadesłane