Kinoteka Brodnica zaprasza. „Mały Książe” i „Sing”

Kinoteka Brodnica zaprasza. „Mały Książe” i „Sing”

Brodnicki Dom Kultury zaprasza na dwa seanse filmowe, w czasie których wyświetlony zostanie film „Mały Książe” oraz „Sing”.

„Mały Książe” to pierwsza animowana adaptacja klasycznej powieści pod tym samym tytułem, której autorem jest Antoine De Saint-Exupéry. Twórcy nie tylko godnie oddają tę opowieść na ekranie, ale też znakomicie ją rozbudowują, dając widzom jeden z najlepszych filmów animowanych ostatnich lat. Mark Osborn, reżyser filmu „Mały Książę”, podjął się trudnego zadania adaptacji książki, której historia niezbyt pasuje do kinowego ekranu. Dlatego podjęto decyzję o wzięciu książkowej fabuły i o dobudowaniu wokół niej dodatkowej historii dziewczynki – ma ona uchwycić ducha wizji pisarza. I to udaje się nadzwyczajnie. Pierwszy seans 3 lipca o godz. 10.30 w BDK.

Kolejny seans 7 lipca o godz. 10.30. Tym razem Kinoteka Brodnica zaprezentuje film „Sing”. Po gigantycznych sukcesach filmów o Minionkach, producenci przebojowej serii zapraszają na komedię muzyczną w gwiazdorskiej obsadzie. „Sing” to opowieść o tym, że wprawdzie śpiewać nie każdy może, ale każdy powinien spróbować. Jej bohaterem jest Buster Moon (Marcin Dorociński), miś koala, który od dziecka marzył, by prowadzić swój własny teatr. Dzięki ciężkiej pracy ojca udało mu się kupić budynek starego teatru, ale biznes za nic nie chce się rozkręcić. Antidotum na wszystkie te bolączki ma być konkurs śpiewania zorganizowany przez Bustera. Wkrótce na scenie Moon Theatre zjawią się kolejni śmiałkowie: cwana mysz Mike (Krzysztof Jankowski), nieśmiała słonica Meena (Katarzyna Sawczuk), mama świnka (Małgorzata Socha), buntowniczka Ash (Ewa Farna) i goryl Johny (Adam Zdrójkowski). Wszystko po to, by zdobyć nagrodę ufundowaną przez Bustera.

Wstęp wolny. Zapraszamy

(ev)