MMP do lat 19 kobiet w piłkę nożną – Górznianki w półfinale

Unifreeze Górzno

 

Niestety, bez medalu. W meczu o trzecie miejsce i medal brązowy, podopieczne Grzegorza Bały z Unifreeze Górzno przegrały z UKS SMS Łódź. Po raz drugi zakończyły mistrzostwa na tej pozycji.

Mistrzostwa rozegrano w Białej Podlaskiej. Futbolistki z Górzna  w pierwszym meczu uzyskały bardzo dobry wynik remisując 3:3 z faworytkami – AZS PSW Biała Podlaska.  Kolejne spotkanie z w grupie z Olimpią Szczecin także zremisowały 0:0, natomiast wygrały decydujący mecz o awans do strefy medalowej  z Gimnazjum Istebna 2:1.

– Mecz półfinałowy z Łodzią był naszym najlepszym występem w tych mistrzostwach – mówi Grzegorz Bała, górznieński szkoleniowiec. – Tym bardziej przykro, że nie zakończył się on naszym zwycięstwem. Bramka Agaty Bały, w doliczonym czasie gry, to już tylko dobry akcent na pożegnanie turnieju. Cóż powiedzieć, dwa lata temu też byliśmy na czwartej pozycji, może kolejny występ zakończymy z medalem?

Trzeba wierzyć, a dziś gratulujemy sympatycznym dziewczętom z Górzna i całemu sztabowi szkoleniowemu. Przed nimi teraz kolejne, historyczne zadanie: debiut w ekstralidze!

W finale spotkały się zespoły Medyka Konin z AZS PSW Biała Podlaska. Mecz zakończył się zwycięstwem piłkarek z Konina 1:0, tak więc medale rozdano!

(wind)