O bezpieczeństwie podczas wakacji na półkoloniach

Policjanci z Brodnicy na półkoloniach

 

Policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na półkoloniach w Osiedlowym Ośrodku Kultury w Brodnicy. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacyjnych zabaw.

Dzieci i młodzież przebywająca na półkoloniach w Osiedlowym Ośrodku Kultury w Brodnicy przy ul. Wyspiańskiego zaprosili policjantów na spotkanie. Głównym tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo podczas spędzania czasu wolnego od zajęć szkolnych. Mundurowi przypomnieli najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego zasady poruszania się po drodze , obowiązujące pieszych przepisy ruchu drogowego i ostrzegali przed niebezpieczeństwami.

– Okazało się, że dzieci doskonale wiedziały, gdzie mogą korzystać z kąpieli i gdzie najbezpieczniej się bawić oraz jak należy się zachować kiedy widzą zagrożenie – mówi Agnieszka Łukaszewska z brodnickiej policji. – Półkoloniści aktywnie wzięli udział w spotkaniu. Zadawali mnóstwo pytań dotyczących nie tylko bezpieczeństwa ale i codziennej służby policjantów.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze zaprezentowali tubę, która uświadomiła dzieciom, jak ważne jest noszenie odblasków i podarowali słuchaczom opaski odblaskowe.

(ev)