Ogólnopolskie spotkania cyrkowe „Brodnica 2017”

Ogólnopolskie spotkania cyrkowe „Brodnica 2017”

 

Brodnica była gospodarzem XVIII Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych, które na stałe wpisały się już w kalendarium wydarzeń kulturalnych miasta. Przez kilka dni swoje popisowe numery prezentowały publiczności amatorskie trupy cyrkowe z całej Polski oraz zaproszeni goście z Ukrainy i Niemiec.

Spotkania cyrkowe to nie tylko kuglarskie sztuczki, lecz także wyjątkowa okazja dla osób zajmujących się pedagogiką cyrku, by wymienić się doświadczeniami z innymi grupami i podtrzymać relacje, które przez lata zdążyły już przekształcić się w trwałe przyjaźnie.

Pomysłodawcą cyrkowych spotkań i propagatorem idei pedagogiki cyrkowej jest Ewa Dembek, dyrektor Brodnickiego Domu Kultury. Pedagogika cyrku, to wspaniała metoda, która nie tylko rozwija ciało, ale wpływa także na poczucie pewności siebie, emocje, relacje, odwagę oraz motywację do wyzwań i nieustannego rozwoju. Zawiera w sobie elementy sportu, terapii ruchowej, przeżywania, fascynacji, integracji i zabawy, a co najważniejsze, włącza w swoje oddziaływania szkoły, rodziców i całe społeczności.

Organizatorami XVIII Ogólnopolskich Spotkań Cyrkowych „Brodnica 2017” było: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „Kładka” oraz Brodnicki Dom Kultury.

Projekt dofinansowany z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz środków Gminy Miasta Brodnica. Imprezie patronował Jarosław Radacz, Burmistrz Brodnicy oraz Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(ev)