SOS dla zniszczonych włosów

Błyszczące i piękne włosy są nie tylko symbolem atrakcyjności, ale również przejawem zdrowia! Niestety najczęściej to my same narażamy nasze włosy na zniszczenie. Codzienna stylizacja włosów (szczególnie ta na gorąco), działanie promieni UV czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach wpływają bardzo negatywnie na wygląd i kondycję włosów.

To my same możemy pomóc naszym włosom odzyskać blask przy użyciu domowych sposobów lub dobrych produktów kosmetycznych. Żeby jednak dobrać odpowiednie produkty i dobrze zadbać o kondycję włosów musimy odpowiedzieć sobie na pytanie : Co sprawia, że kondycja moich włosów jest taka słaba?

Ustal co zniszczyło ci włosy

Mokre włosy !
Zasypiasz z mokrymi włosami ? – To błąd ! W nocy włosy mogą się po prostu połamać, a gdy wstaniesz z łóżka będą wyglądały na tłuste i pozbawione objętości.

Powiedz „stop” prostownicy, lokówce i suszarce.
Jeśli wyeliminowanie suszarki nie jest możliwe postaraj się suszyć włosy z odległości 20 -30 cm letnim lub chłodnym powietrzem.

Solidnie podetnij!
To mit, że podcinanie włosów je wzmacnia ale sam zabieg zdecydowanie ułatwia układanie włosów. Podcięte włosy od razu wyglądają na zdrowsze, szczególnie wtedy kiedy zmagamy się z suchymi i rozdwajającymi się końcówkami.

Zmień metodę mycia!
Włosy niszczy mycie w gorącej wodzie i szarpanie ich ręcznikiem. Najlepsze efekty uzyskasz, myjąc włosy powoli, przy okazji opuszkami palców masując skórę głowy – to poprawi jej ukrwienie. Kosmyki myj w letniej wodzie. Mamy jeszcze jedną radę: myj włosy według zasady OMO, czyli O-odżywka, M-mycie, O-odżywka. Najpierw na mokre włosy nakładamy lekką odżywkę, następnie myjemy je szamponem, a na końcu jeszcze raz nakładamy mocniejszą odżywkę lub maskę. Po każdym etapie włosy warto spłukać. Efekty widać od razu. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, pamiętaj również, aby odżywki nie nakładać od cebulek. I zawsze na koniec spłukuj kosmyki chłodnym strumieniem.

„Malinowy Kurier”