Spotkania z uczniami przed feriami – policjanci i strażnicy w szkole

Policja Brodnica

 

Już wkrótce dzieci z województwa kujawsko -pomorskiego odpoczywały będą od nauki. Policjanci przed zimowymi feriami spotykają się z uczniami, aby przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

– Brodniccy policjanci już od kilku tygodni odwiedzają uczniów szkół podstawowych, aby przed feriami, porozmawiać na tematy związane z bezpieczeństwem – informuje Agnieszka Łukaszewska oficer prasowy policji. – Tym razem wspólnie ze strażnikami miejskimi odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Brodnicy, gdzie spotkali się z najmłodszymi użytkownikami dróg oraz z uczniami szkół w Gortatowie i Szczuce.

Funkcjonariusze przypomnieli, jak należy zachowywać się w czasie pobytu na zorganizowanym wypoczynku, jak poruszać się po drogach, aby nie stać się ofiarą wypadku oraz jakie zabawy są dla nich bezpieczne. Mówili o zagrożeniach i niebezpieczeństwach z jakimi mogą się spotkać na koloniach i podwórku. Ostrzegali przed zabawą na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz zwracali uwagę na zachowanie nieufności wobec osób nieznanych.
Radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku, czy w domu.

Ważnym elementem spotkania, w szkołach w gminie Brodnica było także przestrzeganie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci na wierzchnich ubraniach.

Na koniec zaproszeni na spotkanie goście, życzyli dzieciom udanego wypoczynku, zdrowych i bezpiecznych ferii.
– Apelujemy również do rodziców i opiekunów o baczne zwracanie uwagi na zabawy naszych pociech, aby całe i zdrowe powróciły do szkolnych ławek – dodaje policjantka. – Spotkania z dziećmi kontynuowane będą podczas półkolonii i kolonii, na terenie powiatu brodnickiego.

(ever)