Szkółka Żeglarska na regatach

Zawodnicy Szkółki Żeglarskiej przy Brodnickim Towarzystwie Żeglarskim „Pojezierze” po raz kolejny w tym sezonie uczestniczyli w regatach wyjazdowych.

– Tym razem nasi zawodnicy ścigali się w II Regatach o Puchar Columba w klasie Optimist grupy B, których organizatorem był Yacht Club Morski COLUMBUS w Świeciu – mówi Jacek Rozwadowski, prezes BTŻ.

Regaty odbywały się w Sulnówku na jeziorze Deczno w dniach 15 -16 lipca. Przy ładnej żeglarskiej pogodzie rozegrano łącznie 7 wyścigów, w czasie których brodniccy zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia nabytych podczas szkolenia wiedzy i umiejętności żeglarskich oraz mieli okazję uczestniczenia w rywalizacji sportowej w grupie rówieśników z różnych klubów.

W końcowej klasyfikacji Julia Jurkiewicz zajęła 8 miejsce, Karol Wojtera był 10, a startujący w regatach po raz pierwszy Szymon Sobieszyński ukończył wszystkie wyścigi. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał ratownik WOPR działający przy BTŻ Pojezierze. Organizatorzy zapewnili naszej ekipie miłą i serdeczną atmosferę. – Wyjazd na regaty był możliwy dzięki zaangażowaniu członków klubu BTŻ , rodziców zawodników i finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Miasta Brodnica – dodaje Jacek Rozwadowski.

Organizatorzy zapraszają kibiców i sympatyków żeglarstwa na XXII Regaty o Puchar Burmistrza Brodnicy, które zostaną rozegrane na wodach Niskiego Brodna w dniach 29 – 30 lipca, a więc za kilka dni.

Opr. WiK
Fot. nadesłane