Tydzień brodnickich strażaków. Pies w studni

Tydzień brodnickich strażaków. Pies w studni

Opady deszczu spowodowały liczne wezwania o pomoc w usunięciu wody z piwnic i zalanych ulic. Strażacy usuwali skutki wypadków drogowych i gasili pożary.

Przy ul. Matejki w Brodnicy mieszkanka jednego z mieszkań poczuła zapach gazu na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych. O pomoc poproszono strażaków, którzy sprawdzili wszystkie mieszkania i piwnice urządzeniem wielogazowym i zagrożenia nie stwierdzili.
W Łaszewie w gminie Bartniczka nieodzowna okazała się pomoc strażaków w czasie nietypowej interwencji. Okazało się, że pies wpadł do suchej studni z kręgów betonowych o głębokości około pięciu metrów. Ratownicy wydobyli zwierzę ze studni. Psu nic się na szczęście nie stało.

Silny wiatr i obfite opady deszczu przysporzyły wiele pracy strażakom. Przy ul. Wyspiańskiego w Brodnicy usunęli rozszczepiony konar drzewa nad wejściem do budynku szkoły muzycznej oraz przy ul. Skarpa konar drzewa z jezdni. We Wrzeszewie w gminie Osiek woda deszczowa zalewała pomieszczenia mieszkalne budynku, w którym dach był w trakcie przebudowy. Ratownicy pomogli mieszkańcom zabezpieczyć dach przed przeciekaniem. W Jeziorkach (gmina Osiek) natomiast woda dostawała się do piwnicy budynku jednorodzinnego przez instalację wodno – kanalizacyjną. Na dodatek intensywne opady deszczu spowodowały również zalanie posesji. Strażacy nie odmówili pomocy.

W Gutowie w gminie Bartniczka strażacy interweniowali w związku z czołowym zderzeniem auta osobowego z dostawczym. W wyniku zderzenia zapaleniu uległa komora silnika auta osobowego. Pożar ugasili przejeżdżający kierowcy. W wypadku ranne zostały dwie osoby, które odwieziono do szpitala. Ratownicy usunęli z jezdni substancje ropopochodne. Wyciek paliwa z zaparkowanego auta usuwali także przy Małym Rynku w Brodnicy.

Opr. (ev)