Wystawa konkursu fotograficznego. Fotografia dzikiej przyrody 2016

Wystawa konkursu fotograficznego. Fotografia dzikiej przyrody 2016

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Fotografia dzikiej przyrody 2016” do spichlerza przy ul. Św. Jakuba 28 lipca (piątek) o godz. 18.30. Kolejny raz Muzeum w Brodnicy będzie gościć wystawę prezentującą najlepsze fotografie z całego świata w ramach dorocznego konkursu Fotografia Dzikiej Przyrody. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających już od 23 lipca.

Wystawę tworzą prace z dorocznego konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2016, organizowanego od 1965 r., początkowo przez BBC Worldwide, następnie w latach 1986-2014 także przez Natural History Museum w Londynie, a od 2015 r. już wyłącznie przez Muzeum. Dzisiaj jest to najbardziej ceniony i największy w świecie konkurs, w zakresie fotografii natury, dostępny dla zawodowców i amatorów, także dla młodzieży i dzieci.

Na najnowszą, 52-gą edycję, zgłoszono 50 tysięcy zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tysiące fotografów z 95 krajów. Zaproponowano nowe kategorie, jednocześnie zachęcając uczestników do wypróbowania najnowszych technologii fotografowania, dzięki czemu ciekawiej i wszechstronniej mogli zademonstrować różnorodność dzikiej przyrody i sposoby jej obrazowania. Życie to także wyczucie czasu i miejsca. Bycie we właściwym czasie i we właściwym miejscu może stanowić o zdobyciu pożywienia lub pozostaniu głodnym, o znalezieniu partnera, a nawet o życiu lub śmierci. Ta pokonkursowa wystawa pokazuje takie właśnie sytuacje, dzięki byciu autorów zdjęć we właściwym miejscu i czasie. Kilka chwil później, kilka sekund wcześniej i te momenty mogłyby nie zostać uchwycone. Dzięki fotografom z całego świata, niektóre z tych momentów zostały uchwycone, abyśmy mogli je zobaczyć i kontemplować.

Piętnasty rok z rzędu wystawa wpisuje nasz kraj na listę kilkudziesięciu państw, gdzie oglądają ją miliony osób. Po raz kolejny najnowsza edycja pokazana zostanie w Muzeum w Brodnicy. Organizatorem tourne wystawy po Polsce jest Agencja Zegart.

Opr. (ev)