Wystawa malarstwa Tomasza Wojtyska

GALERIA ART RADZIKOWSCY

 

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Wojtyska, który odbędzie się 15 lipca w sobotę, o godz. 17.00 w Galerii Art Radzikowscy w Brodnicy, ul. 700-lecia 4.

Prezentowane na wystawie malarstwo Tomasza Wojtyska to zaproszenie do „zaczarowanego świata”, choć nie pozbawionego realizmu. Świata, który artysta powołuje do istnienia siłą swych pasji i fascynacji. Orkiestra barw, paleta dźwięków, malarstwo, którego nie ogranicza przestrzeń fizyczna, które daje się opisywać językiem muzyki i nie rezygnuje z dalszych odniesień. Jest radość, humor i przyjemność obcowania ze sztuką.

Tomasz Wojtysek (ur. w 1983 r., w Częstochowie), studiował na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (2002-2007). Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni malarstwa prof. Wernera Lubosa (2007). Należy do ZPAP Okręgu Częstochowskiego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. we Włoszech, Niemczech, Rumunii, Chinach). Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Nagrody i wyróżnienia: 2013, 2008 – Finalista konkursu malarskiego Fundacji im. Franciszki Eibisch; 2012, 2011, 2008 – Stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie plastyki; 2009 – Nagroda Dyrektora Ośrodka Kultury w Jaworniku Polskim (plener Hadle Szklarskie).

Opr. (ev)